Dzisiaj mamy: 15 listopad 2018 r.
16:40:49

Strona główna

do przodu
do przodu
Stopy bezrobocia na miesiąc wrzesień 2018 r.: kraj - 5,7%, woj. śląskie - 4,4%, m. Rybnik - 3,5%, pow. rybnicki - 5,6%

Aktualności PUP Rybnik

Jubileuszowe X Rybnickie Dni Kariery
2018-10-12

 

 Tegoroczne Rybnickie Dni Kariery, będące lokalnym odpowiednikiem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zbiegły się z 10-leciem działalności Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego. Dekada wytężonej i wspólnej pracy została uczczona wyjątkowo: Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP (inicjator OTK) oraz RPPZ zorganizowały ogólnopolską konferencję szkoleniową pt. „Poradnictwo zawodowe XXI wieku”. Wydarzenie było okazją do podsumowania ubiegłorocznego oraz otwarcia tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W jego trakcie przedstawiono także działania Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego. Całe przedsięwzięcie było doskonałą okazją do zastanowienia się, jaka jest przyszłość doradztwa kariery oraz jakie wyzwania stoją przed doradcami w XXI wieku.

  Już od 15 października doradcy zawodowi z całej Polski, naładowani pozytywną energią wywiezioną z Rybnika, przystępują do wytężonej pracy na rzecz organizacji tygodnia kariery. W tym roku nosi on tytuł: „Bądź architektem swojego szczęścia”. Również doradcy zawodowi RPPZ przygotowali ciekawy program umożliwiający ich klientom bycie kreatorem udanego życia zawodowego. Jak co roku odbędzie się Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową, skierowana do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaplanowany jest konkurs z zakresu przedsiębiorczości pt. „Chłopska Szkoła Biznesu”, a dla wszystkich uczniów z Rybnika odbędzie się „Dzień z pasją”. Dla zwycięzców konkursów organizatorzy przygotowali cenne nagrody. Tydzień kariery będzie również doskonałą okazją do odwiedzenia instytucji tworzących RPPZ, porozmawiania z doradcami zawodowymi, pedagogami, nauczycielami zawodu, zapoznania się z rynkiem pracy i jego aktualnymi ofertami itp. Będzie więc świetną możliwością uzyskania potrzebnej wiedzy do zaplanowania swojej przyszłości zawodowej. Doradcy zawodowi RPPZ przygotowali także wiele ciekawych warsztatów zawodoznawczych.

  Mamy nadzieję, że wszystkie opracowane przez nas wydarzenia, przyczynią się do przemyślanego zaplanowania kariery, której architektami będą – dla nas osoby najważniejsze -  nasi klienci. Tego im serdecznie życzymy, wkładając w całe przedsięwzięcie całe nasze zawodowe serce.

  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
Kalendarz wydarzeń X Rybnickich Dni Kariery Kalendarz wydarzeń X Rybnickich Dni Kariery 329.23KB pobierz
Plakat X Rybnickich Dni Kariery Plakat X Rybnickich Dni Kariery 11.79MB pobierz
drukujdrukuj drukuj zapisz jako pdf poleć znajomemupoleć znajomemu Redagował: Jacek Żyro 2018-10-12 10:22:36 poleć znajomemu poleć znajomemu

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku

44-200 Rybnik ul. Jankowicka 1, tel. 32 422-60-95, 32 422-16-23, fax. 32 422-39-62

e-mail: kancelaria@pup-rybnik.pl

Projektowanie stron: IntraCOM.pl