Dzisiaj mamy: 12 grudzień 2018 r.
15:22:18

Strona główna

do przodu
do przodu
Stopy bezrobocia na miesiąc październik 2018 r.: kraj - 5,7%, woj. śląskie - 4,3%, m. Rybnik - 3,5%, pow. rybnicki - 5,5%

Pośrednictwo pracy

Pośrednictwo Pracy dla Pracodawców polega na udzieleniu pomocy pracodawcom w pozyskaniu odpowiednich pracowników w na wolne stanowiska pracy w możliwie najkrótszym czasie.

Pośrednictwo Pracy jest wykonywane NIEODPŁATNIE i opiera się na nastepujących zasadach:

  • dostępności
  • dobrowolności
  • równości
  • jawności

PUP nawiązuje i utrzymuje kontakty z pracodawcami w celu pozyskania ofert pracy. W ten sposób bada także oczekiwania pracodawców w zakresie korzystania z usług urzędu pracy. Ta forma sprzyja umożliwieniu kontaktu bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami.

 

 

Zgłoszenie oferty pracy

Pracodawca ma zawsze możliwość wyboru najodpowiedniejszego kandydata ze skierowanych przez pośrednika pracy.

 

FORMY POŚREDNICTWA REALIZOWANE PRZEZ PUP RYBNIK

Pośrednictwo otwarte - polega na udostępnieniu oferty pracy poprzez podanie jej do publicznej wiadomości. Osoby bezrobotne i poszukujące pracy mają wiedzę o tym kto ofertę złożył, jakie są jego wymagania wobec kandydatów do pracy, jakie proponuje warunki do pracy, a także np. do kogo w firmie należy zgłaszać się na rozmowy kwalifikacyjne. Takie pośrednictwo daje możliwość pracodawcom wybór pracownika spośród osób, które zgłoszą się na rozmowy kwalifikacyjne bez udziału pośrednika pracy. Dobór kandydata na wolne miejsce pracy zachodzi więc w drodze bezpośrednich kontaktów pracodawcy z kandydatami, bez wydania skierowania i mniejszym zaangażowaniu pośrednika pracy.

Pośrednictwo zamknięte - oferty pracy nie zawierają nazwy firmy i jej adresu (brak możliwości identyfikacji pracodawcy). Pośrednik pracy dokonuje doboru kandydatów według wymagań postawionych przez pracodawcę i kieruje na rozmowy kwalifikacyjne wydając skierowanie. Cechą pozytywną takiego pośrednictwa jest całkowite odciążenie pracodawcy z prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wieloma, nawet przypadkowymi osobami, co oszczędza jego czas i nakład pracy.

Giełdy pracy - organizowane na życzenie pracodawcy. Giełdy pracy (najczęściej na terenie PUP) organizuje się w przypadku, gdy po stronie firmy istnieje potrzeba spotkania się z większą liczbą potencjalnych kandydatów do pracy – najczęściej w tym samym zawodzie. Urząd gwarantuje pracodawcy upowszechnienie informacji o giełdzie i wybranie grupy osób zainteresowanych pracą na danym stanowisku.
Pracodawca po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego z kandydatami do pracy informuje PUP o zatrudnieniu określonych osób.

Targi pracy - organizuje się w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu większej grupy pracodawców z potencjalnymi kandydatami do pracy, z którymi istnieje możliwość przeprowadzenia podczas imprezy targowej pierwszych rozmów kwalifikacyjnych, a także – zbudowania bazy danych o potencjalnych kandydatach do pracy.

Pracodawcy, którzy poszukują pracowników, mogą również liczyć na pomoc doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy. Doradcy, pomagając pracodawcom w doborze kadr mogą korzystać z testów psychologicznych – co jest szczególnie przydatne w doborze kandydatów do pracy na stanowiska wymagające szczególnych predyspozycji psychofizycznych.

UWAGA !!!
Dysponujemy bazą danych osób bezrobotnych i poszukujących pracy ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi ich kwalifikacji i umiejętności. Zatrudniamy licencjonowanych pośredników pracy, których wiedza pozwala na najkorzystniejsze rozwiązywanie Państwa potrzeb kadrowych.

Posiadamy możliwość zamieszczania ofert pracy w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych. Na Państwa życzenie możemy współpracować z Urzędami Pracy z całej Polski, bądź w ramach sieci EURES z terenu Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wystarczy, że zgłosicie Państwo ofertę pracy z określonymi wymaganiami oraz warunkami zatrudnienia – my postaramy się  znaleźć najlepszych kandydatów.

Szczegółowe informacje:

telefon

32 42 21 623, 32 42 60 036, wew. 226

pokój

108

Pracownik

mgr Katarzyna Witosz

mgr Dorota Małyszko

e-mail
  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Zgłoszenie oferty pracy [ 3 ]
Klauzula informacyjna zawierająca informacje dot. przetwarzania danych osobowych pracodawców/przedsiębiorców – osób fizycznych zgłaszających krajowe oferty pracy oraz celach, dla których jest ono prowadzone Klauzula informacyjna zawierająca informacje dot. przetwarzania danych osobowych pracodawców/przedsiębiorców – osób fizycznych zgłaszających krajowe oferty pracy oraz celach, dla których jest ono prowadzone 283.94KB pobierz
Oświadczenie o zgodzie na kontakt Urzędu z Pracodawcą Oświadczenie o zgodzie na kontakt Urzędu z Pracodawcą 61.5KB pobierz
Zgłoszenie ofert pracy Zgłoszenie ofert pracy 146.5KB pobierz
drukujdrukuj drukuj zapisz jako pdf poleć znajomemupoleć znajomemu Redagował: Anna Bujoczek 2018-10-04 08:35 poleć znajomemu poleć znajomemu

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku

44-200 Rybnik ul. Jankowicka 1, tel. 32 422-60-95, 32 422-16-23, fax. 32 422-39-62

e-mail: kancelaria@pup-rybnik.pl

Projektowanie stron: IntraCOM.pl